Dibinātāja blogs

Šodienas apskats būs neierasts.
Šodienas apskats būs neierasts.

Tirgi jūlijā, visbeidzot, nonāca snaudošā vasaras stāvoklī. Virzība aprobežojās ar dažiem procentiem fondu, preču un valūtas tirgos. Nekādi būtiski līmeņi netika pārsniegti, nekādi svarīgi notikumi nenotika. Viss, ko es rakstīju par intrigām naftas un eiro tirgū (iespējamā pretestības un atbalsta līmeņu pārsniegšana), par ekonomiskās politikas svarīgo jaunumu nozīmību (ASV nodevas un sankcijas, centrālo banku lēmumi par likmēm), tas viss paliek spēkā, bet tiek atlikts uz augustu un septembri.

Pienākusī vasara galu galā izrādījās svarīgākā ziņa jūnijā
Pienākusī vasara galu galā izrādījās svarīgākā ziņa jūnijā

Pēdējā pārskatā es rakstīju, ka šogad jūnijs var nekļūt par vienu no klusākajiem mēnešiem gadā. Ievērojams skaits politisko notikumu, svarīgas ECB un FRS sanāksmes, ar tirdzniecības kariem saistītā spriedze - tas viss padarīja ļoti iespējamas gan straujas kustības, gan tendenču veidošanās. Tirgus gaidīja šos notikumus, analītiķi par tiem daudz runāja, turklāt ne tikai tie, kas raksta par ekonomiku kopumā, bet arī finanšu tirgu analīzes eksperti.

«Пришел май – продавай»
«Пришел май – продавай»

Закончился последний месяц весны, который, как считается, закрывает сезон активности фондовых рынков. Давняя поговорка активных трейдеров гласит «Sell in May, and Go Away!» или, по-русски, «Пришел май – продавай». Смысл ее не в том, что надо продавать все активы и вставать в шорт, потому что летом непременно ожидается падение.